Рено Сценик 1,6/16

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Рено Сценик 1,6/16

Мнение от stoqn »

Колеги имаме проблеми с тия Рена моделите около 2000г с комп Сириус който са с Газови уредби сутрин малко трудно старират и като старират не се форсирват плющят гърмят при подаване на газ или глъхнат няколко минути и се оправят после.На газ вече като минат са супер.Това е само сутрин.Прегледано налягне ок те са еднопроводно.Сменен бензин да няма стар бензин.Температурни ок.Адаптаций правени на горивата и сместа съществено разминаване газ бензин няма.След почистване на инжектори по какви ли не вече сиситеми с ултразвук има леко подобрение явно сместа е бедна има леки резултати.Сменени всички уплътнителни пръстени по смукателния колектор.Пълно подобрение има след смяна на инжектори 2 употреба от кола карана само на бензин.Защо тия инжектори ....Как се справяте?Имам клиент преди 2 години сменяни отлично работели през тоз период сега май пак ще слагаме други.Е на 2 години каране на газ пак ли.Грешим ли пропускаме ли нещо?
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от gt40 »

Все пак адаптациите май са избягали. От там и бедна смес на палене. Пробвай да му промениш корекциите.
Поздрави
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от stoqn »

Адаптирвам го интегратора беше на 160 след адаптацията стана 128.Винаги когато съм имал проблеми с тия коли само смяна на инжектори е решавало кардинално проблема.Имаше една даже и със смяна с един после с друг комплект, нов бензин замерено налягне, сменен бенз. филтър адаптаций.По принцип мн. често им се изспичат гумичките на смукателния сменям ги всичките. Ресет с разскачане на компютър и кво ли не плющеше на студено при форсирване няколко минути малко загреее ли.Мойта диагностика ли нещо .По принцип ги чета с Текса,Аутоком.Адиа.Изчерпан съм:(
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от ivanovbg »

Принципно инжекторите които са с рейка без връщащо запичат бързо и то най вече когато колата се кара повече на дълго. Логиката ми е, че бензина кипва и те си остават постоянно сухи. Затова и спичат и само смяната им помага. Иначе бензина дето постоянно циркулира ги охлажда и поддържа студени и изкарват много повече.Спирането на помпата помага още повече на процеса. Друго което съм забелязал е, че по малките дюзи за по малката кубатура спичат повече и почти невъзвратимо.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от stoqn »

Краси и аз така мисля особенно тия новите с по 4 дупки и пластмасови и тънкички.Старите металните БОШ или други марки след почистване голям резултат тия кво ли не правим и течноста въртим през помпа в ултразвука май само си губим времето.Дали има други методи или ала бала?Чувал съм че някой са с тефлонови седла тия да не са такива някой знае ли разглобявал ли е.Специално на тия Рена понякога прекъсват дори когато са само на бензин полследната беше станал инжектора на 50 ома.Голямо качество са това новото пройзводство сигурно телта е 0,00...мм.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от ivanovbg »

Сега като ги смениш, резни едната с учебна цел.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от karamilev »

Замери им дебита и виж за какво става на въпрос,сравни ги и с "новите" които ще слагаш и ще се ориентираш.Знам че не е правилното решение но аз на някои има вадя помпата от резервоара и вдигам малко нялягането от регулатора.В комбинация с почистване на дюзи карат доста време.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от ipivan »

Да се възползвам от темата...
Днес монтирах ГИ с ОБД на Сценик-2,2005г.,1.6,кривоч(т.е. с дясна дирекция :D ),компа е БСМ.Протокола ми излиза 14230.Направи ми впечатление,че краткосрочната корекция се движи около минус 30-40%.Това е на бензин,колата утре ще я запускам на газ.Ламбда сондата чертае идеални синусоиди.На диагностика не съм гледал какво става,че нямах време.
Нормални ли са тези корекции?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от rudoni »

Към Ipivan -измери ги под натоварване е и ако са пак такива,търси причината! Според мен стойноста е висока,но и други да споделят!
С нами Бог!

0886 224486
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от gt40 »

Докато си говорим за Реналтъ, ето и Фиат Пунто с подобна версия болест. Тва с липсващия обратен бензин си е кофти. Какви фракции остават след исъхване ...
Изображение

А адптациите на Рена и Меган и Лагуна в тези години са малко шантави. Като ги видя такива 30-40% и ми се обърква мисленето, ама по ОБД нещо се бъркат данните.
Поздрави
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Рено Сценик 1,6/16

Мнение от stoqn »

Въпросното Рено се оправи.Преди да почистя инжекторите го адаптирах без резултат.Почистих ги пак нямаше ,направих двете и се оправи.Само че адаптацийте ги направих на загрят мотор след почистване.Първото адаптиране беше също на загрят мотор.На др .сутрин гръм пляс 2-3 минути при подаване на газ.Изчистихме инжекторите нямаше разлика.Ядосах се загрях я до перки адаптирах я и на др сутрин спи направо се учудих.И др път съм го правил затова написах темата същото, тоя път се получи .Не съм ги гледал по ОБД колко е корекцията но по аутокома и Тексаста интегратора идеално е около 128.Сега имаме едно рено КЛИО 2006 1,2/16V.Пак SIRIUS 32 със сутрешен труден старт и припляскване при подаване на газ няколко минути до като загрее.Адаптацийте не помогнаха.Налягането супер.Днес чистехме и инжектори и сменихме уплътнителите на смукателния колектор станали камък .Това Пластмасови неща към алумин с гума знаете за кво става реч.Утре ще видим развръзската.Газовото слагано преди 16000км.
Публикувай отговор