www.kolegi.info

Началото на една стара идея!
Дата и час: Чет Авг 21, 2014 9:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Фев 22, 2011 9:59 pm 
КОЛЕГА

Здравейте колеги,
колата е астра Г '98 мотора е X18XE1. Историята на колата е монтиран е ГИ работила е известно време добре на газ но на бензин не. Клиента отива и му свалят ГИ и му връщат парите. От там колата почва да си включва перките още на контакт. При включване на контакт вентилатора на радиатора тръгва за 1-2 сек. и спира след 10 сек. тръгва и работи постоянно докато не се угаси колата. Клиента си е дръпнал буксата на пресостата като мислел че това е датчика и за това сега пише постоянно пресостат. Не успях да сложа буксата но това не е проблема. Проверих сигнала на темп. датчик наред е масата и тя. Самия датчик работи като го гледам през КТС-а вдига темп и пада. Когато извадя буксата му перката не спира само пише датчик но по действителни стойности остава темп. която е била до момента, след време като сложа обратно буксата показва по ниска темп защото мотора се е охладил. Намерих модула за охлаждането пробвах с друг от моргата пак същата работа. Вече не знам какво да правя. Мисля си проблема да не би да е в ЕКУ-то газаджиите ако са омазали нещо.
Благодарен съм на всички които дадът някакви идеи че аз се изчерпах вече.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 22, 2011 10:46 pm 
КОЛЕГА

аз съм имал подобен проблем и беше точно пресостат но вътре светеше радиаторче ако не се лъжа

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 23, 2011 8:05 am 
КОЛЕГА

Точно пресостата е проблема . Тая Астра има имам отделен модул за охлаждането . Не пипай ЕЦУ . Закачи пресостата и след като изтриеш грешката трябва да спрат.

regards

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 23, 2011 12:13 pm 
КОЛЕГА

Благодаря ви колеги, пращам го на климатичар защото системата е пълна с фреон а аз нямам станция и по принцип не се занимавам с климатици. Благодаря още веднъж доста труд ми спестихте.
Ще пиша развитие като си смени пресостата

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 23, 2011 12:45 pm 
КОЛЕГА

Развивай пресостата смело - не ти трябва станция за климатици. Под пресостата има вентил и фреона остава в системата.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 23, 2011 8:25 pm 
КОЛЕГА

Няколко пъти съм имал такъв проблем.Връзките м/у компа и блока на вентилаторите са били винаги.16 краче на блока и B8 на компа на колата май беше.

Последна промяна ivanovbg на Пет Фев 25, 2011 7:27 am, променена общо 1 път

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 23, 2011 11:04 pm 
КОЛЕГА

Пръсках със конткатен спрей, който много пъти ме е спасявал, буксите на модула за контрол на охлаждането и нямаше ефект. Днес върнах колата на клиента и утре ще ходи да му сменят пресостата, и ще ми звънне да каже дали се е оправила. Ако не е тогава ще гледам окабеляването до ЕКУ-то.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 24, 2011 9:50 pm 
КОЛЕГА

Днес ми се обади клиента ходил при климатичар пресостата му бил наред обаче проблема с вентилаторите пак остава. В понеделник другата седмица ще ми докара колата пак, ще проверя окабеляването от модула до ЕКУ-то и ще видим какво ще стане :roll:

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2011 5:39 pm 

Като познавам част от хората, който слагат газови спринцовки мога да кажа, че една малка част от тях се правят на много хитри и взимат информация за температурата на ДВГ-то от връзката между ЕКУ-то и блока за управление на вентилаторите. Представете си как ядосаните газаджий са демонтирали нервно "добре монтираната" и неработеща газова инсталация и просто са минали с резачките през кабелите. Случвало ми се е от оголен добре замасен кабел на управлението перките да си включват когато си искат.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2011 8:50 pm 
КОЛЕГА

Аз съм газаджия :lol: и съм любопитен кой е слагал газовата,че на Опелите няма никакъв проблем с газта ако на бензин е перфектна.
А за проблема конкретно мисля трябва да се търси в блока за управление на вентилаторите. :idea:

Поздрави!

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2011 9:08 pm 
КОЛЕГА

Колата си работеше перфектно, аз и поддържам всичко и Опелите са ми слабост. След монтажа на ГИ на газ е работила добре но работата на бензин е била много зле по думи на клиента. След демонтажа на ГИ работата на бензин се оправила. Яд ме е че не пита мен да му препоръчам колега и в момента щеше да си кара на газ и бензин без грижи. Сигнал за темп за газовия комп са взели от темп датчик на колата, кабелите бяха рязани.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 12:06 pm 
КОЛЕГА

Ако можеш провери окабеляването за прекъснати кабели,но според мен е управлението на вентилаторите.Той се намира в подкалника пред предна лява гума и много често ми се е случвало да намеря пълен с вода.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 6:44 pm 
КОЛЕГА

Колата пак е при мен. Още като дойде и погледнах таблото и светеше лампата за проблем с климатика. Датчика закачен колкото да се каже че буксата е там, колегата климатичар само я е сложил. Естествено грешката в пресостата си остава статична. Казал е на клиента че тази лампа му е за антифриза а тои даже няма датчик в казанчето. Лятото пак му светеше и клиента ми каза че климатичаря му е казал че това е проблем в климата. Явно за колегата лампата свети както му отърва :lol: . Утре ще я гледам колата и ще пиша за развитие.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 7:46 pm 
КОЛЕГА

Буксата на пресостата е 3 проводна, а пресостата е тип потенциометър. Закачи един потенциометър 4,7к с трите му проводника на мястото на пресостата и пробвай. В момента не се сещам за цвета на проводниците и кой е общия край, но мога да проверя. Нищо не може да объркаш - правиш само един делител и ако тръгне сменяш пресостата.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 9:54 pm 
КОЛЕГА

Здравейте колеги,
за да не оставаме темата висяща ще ви кажа колата е готова. Само дето не я правих аз. Последно като беше при мене не можах да му намеря читава букса за пресостата да му я сменя оная недъгавата и така върнах колата на клиента като му казах че това е за мен проблем въпроса е че не мога да намеря в момента. Той ми каза че ще търси и когато аз или той намери ще я докара пак. Да ама не. Закара я е на друг колега и даже после звъннал на моя съдружник да му каже че колата била готова. Ние разбрахме къде е била колата защото чистим дюзи при този колега и питахме.....изгоряла му била инсталацията! Хвана ме яд че му оставяме пари от време на време и не ни каза. В един момент беше ясно че времето занимаване с тая кола няма кой да го плати реално просто ми беше интересно къде е шибания проблем но така и не разбрах. Ако дойде пак при мен за нещо друго ще погледна буксата на пресостата защото както казаха повече колеги и според мен проблема беше там.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа