Схема климатроник на Kia - Joice - 2.0 i 16V

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Схема климатроник на Kia - Joice - 2.0 i 16V

Мнение от Sofeto »

Здравейте колеги, дойде ми клиент с Kia - Joice - За пръв път ми попада такова чудо,но човека е голям пич- дойде с 4 чувала (кабели и т.н) и иска от климатик да му сложа климатроник , има си всичко- комп,кабели, цялото парно,всякакви възможни копченца и окабеляване свалено от същата кола същата година но 120коня а неговата е 140. Дотук добре , навих се и днес и свалих таблото и парното, но греда. Инсталацията на климатроника който трябва да сложа върви заедно с моторната която е с обд букса и различен пинаж на блока. Оригиналната няма букса. Ясно че с тая инсталация няма да стане. Идеята ми е да ползвам част от донорската инсталация , да навържа климатроника с клапите и да му пусна захранвания и всичко останало с кабели, лошото е че нямам никакви схеми за тая дивотия , а искам да свърша работата. Ако някой може да помогне със схема ще съм благодарен , ако не ще го вързвам както си знам :mrgreen:
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Схема климатроник на Kia - Joice - 2.0 i 16V

Мнение от Sofeto »

Дотук добре, успях целия климатроник да го 'запаля ' на масата и всичко си работи, клапи,температури вентилатори даже си търси компресора. Скоро го мушкам в колата и връзвам пресостатие за перките и съм готов. Забавна процедура ама без схема е леко тегаво :D
Публикувай отговор