A6 няма диагностика

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

преди няколко дена в големите дъждове се наводнило под чистачките след запушване на утечката,колата гасне в движение след което пали няколко пъти и до там.Сега няма палене няма диагностика което е по-коварно,подсуших компа отворих го видимо няма проблеми,най вероятно К-линията се губи някой с подобен проблем.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

Нямаш диагностика и при директно връзване на К линията ли? Само със захранване и К линия трябва да го четеш на масата дори. Ако ли не...сещаш се :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

сещам се,ама без видимо опушване от късо дали може е здал багажа?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

Захранване 5 волта на паметта, процесора, датчиците има ли?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: A6 няма диагностика

Мнение от rudoni »

vesko написа:сещам се,ама без видимо опушване от късо дали може е здал багажа?
може, може и още как!
С нами Бог!

0886 224486
gtg1973
КОЛЕГА
Мнения: 57
Регистриран на: Пон Сеп 30, 2013 9:24 pm
Местоположение: Бяла Слатина

Re: A6 няма диагностика

Мнение от gtg1973 »

Имах два подобни случая.
При първия като махнах буксата на ABS диагностиката се появи , при втория се бяха окислили буксите под компютара, които влизат в таблото.Но при мен и двете коли палеха, но нямаха диагностика.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

баахх м....у и курник,преди 1-н час се прибрах от гаража зареди тая бангия и то без резултат,иначе имам захранване на компа,на дебитомера идва 12волта на помпата има,мн. е кофти без диагностика.Утре ще разкача и абс-а да видя,а то тва изчадие под компа няма букси освен тея в него или вече съм обсебен и невиждам.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

Веско, как да ти помогнем като задаваш въпроса така все едно се обръщаш към врачки? Ще изчакаш още месец да узрее боба и да го хвърля да ми покаже кво е туй А6 - къв му е мотора, година и ....Не сме до теб да го виждаме. Мисли малко като питаш.Схеми поне можеш ли да четеш? Аз те питам за 5 волта, а ти ми отговаряш за 12....
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

ivanovbg написа:Веско, как да ти помогнем като задаваш въпроса така все едно се обръщаш към врачки? Ще изчакаш още месец да узрее боба и да го хвърля да ми покаже кво е туй А6 - къв му е мотора, година и ....Не сме до теб да го виждаме. Мисли малко като питаш.Схеми поне можеш ли да четеш? Аз те питам за 5 волта, а ти ми отговаряш за 12....

даа до някъде имаш право...2,5 v6 150к.с 1999г :)(с опелската прочутата помпа бошшш) чета да,всичко по аутодата до сега,а нали се сещаш,че няма как да опиша целия изминал ден в мерене и борба за живот на тва чудо.Та нали сме колеги както вече се споделя в темата, един виж тва друг виж онва и ще запали ама друг път :D
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

32 kраче на куплунг D е К линията. Вържи се директно там и ще имаш диагностика. Много е вероятно да има имо емилатор и затова да нямаш диагностика. Предполагам , че само с двигателя нямаш диагностика.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

няма диагностика с нищо ама буквално нищо след ровене ходене и т.н в един момент по обяд се вързах,грешките бяха 00542
18062
01318
00546
18058
след изтриването им взе та запали и радостен ще звъня на клиента опа след има няма 3-4мин. работа загасна и всичко от начале,няма диагностика няма палене.А кажете всичко проверено мога да твърдя.Имулатор няма колега Иванов тва беше едно от първите самнения и на мене ама ъъъ.
Проверих споменатаите от колега по-горе букси под компа ама са си ок.А и колата е 2001г куатро ама тва не променя нещата.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

A компа пробва ли да го закачиш на масата с диагностиката както ти казах? Така ще установиш дали проблема е от компа или от колата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
HATAN
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:02 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от HATAN »

здравейте,
извинявам се,че малко късно видях темата,но пък се надявам да помогна
имал съм подобен случай при който допълнително сложено радио прецакваше к-линията и нямаше никаква диагностика на нито един адрес
смятам,че нищо не пречи ако има неоригинално радио просто да му откачиш буксите и да пробваш дали ще се вържеш към някой блок
относно паленето и гаснене когато си иска наскоро един пасат1,9тди ми правеше такъв номер и не пишеше нищо в памет грешки
накрая с 300 зора хванахме датчик обороти колянов вал
надявам се да съм бил полезен
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: A6 няма диагностика

Мнение от jachar »

ivanovbg написа:A компа пробва ли да го закачиш на масата с диагностиката както ти казах? Така ще установиш дали проблема е от компа или от колата.
на масата е наи лесния вариант,другия е с осцилоскоп гледаш к-линията,но според мен за паленето не е виновна к-линията.тази кола и без комуникация трябва да припалва за 2-3 секунди.моя съвет е,компа на масата,захранваш го,закачаш к-линията,и ако има диагностика,започваш да се мъчиш по инсталацията и релетата.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

днес в почивния си ден знам,че имам оставена работа от няколко дена.Днес колата запали от раз работи 5 мин. и загасна,забелязах че и без да има диагностика си пали,а К-линията явно не е на 32-ро краче защото компа не се чете,прозвънени са всички кабели до компа дали наистина може е дат.кол.вал макар че си присъствва съпротивлението на бубинката вътре.И дали самия комп може да прави ту така ту онака или нещо го спира друго, мисля че компютър им е най-здравта част на тея аудита.
Публикувай отговор